Estonian - etRussian (CIS)English (United Kingdom)

Tööstusisolatsioon

 

Tööstuslike mahutite isoleerimine

Isoleerime ja katame plekiga erineva kuju ja suurusega mahuteid ja tsisterne. Tänu isolatsioonikihile väheneb soojakadu miinimumini ja mahutis säilib õige temperatuur. Mahuti katteplekid kaitsevad mahuti isolatsiooni omakorda välistegurite eest. Mahuti seina katmisel kasutatakse profiil ja sileplekke, mida saab tellida erinevatest materjalidest.

Mahuti otsaplekkide valikul võib kasutada zeppelin tüüpi või sektoritest koosnevat koonusotsa.

 

Isoleerimist vajavateks mahutiteks võivad olla:

Tehnoloogilised mahutid, erinevate naftasaaduste mahutid (masuut, põlevkivi, vaakum gaasiõli), vedelkemikaalide mahutid (mineraalväetised ja muud keemiatooted) ammoniaagimahutid, survemahutid (reaktorid, auruakud), survevabad mahutid (kütusemahutid, läbipuhke mahutid, aurukollektorid, tööstuslikud boilerid), betoonmahutid (biogaasijaamades kasutatavate kääritite, järelkääritite soojustamine )

 

 

Torustike isoleerimine

Pakume torude isoleerimisel nõuetele vastavaid efektiivseid lahendusi. Vastavalt toru töötemperatuurile saab valida ka isolatsiooni lahenduse, mis määrab  isolatsiooni paksuse ja tüübi.

Torustike puhul üheks efektiivsemaks lahenduseks on torukoorik, mis hoiab aja jooksul oma struktuuri ja mille omadused püsivad kaua. Torukooriku eeliseks on see, et isolatsiooni kiht säilitab oma paksuse, millega säilivad ka soojaomadused. Lisaks torukoorikutele kasutatakse torude isoleerimisel erinevaid villamatte, vajadusel tulekindlaid võrkmatte.

Et kaitsta toruisolatsiooni mehaaniliste vigastuste ja välistegurite mõju eest soovitame isolatsiooni katta katteplekiga. Katteplekke võib kasutada ka pinnaviimistlus eesmärgil, võttes osa ruumi disaini kujundamisel.

Toruisolatsiooni katteplekkide valikul lähtutakse standarditest arvestades kliendi vajadusi ja soove. Link materjalidele.

 

Tehnoloogilised torustikud, õli-, kütte- ja glükoositorustikud, kaugküttetorustikud, aurutorustikud, magistraaltorustikud, erinevate produktide torustikud.

 

 

Ventiilid, flantsid

Üheks torustike osaks on erinevad ventiilid ja flantsid, mis suurendavad soojakao ohtu, eriti soojasõlmedes. Soojakao vältimiseks oleks soovitatav need soojustada ja katta lisaventiilikatete abil. Katetena kasutatakse ääriku- ja ventiilikarbikuid, mida on võimalik soojustada fooliumkattega villaga. Isolatsioon kleebitakse eelnevalt katte sisse, tänu millele on see kergesti paigaldatav nii ümaratele kui ka täisnurksetele pindadele. Suureks plussiks on ka see, et hoolduse ajaks saab katte hõlpsasti eemaldada ja hiljem tagasi panna.

plekitood-ventiilid-2ventiil-isolatsioonplekitood-ventiilid

 

 
eeweb